Túžite po niečom originálnom a neprehliadnuteľnom?

Prázdna stena doma či v kancelárii?

Vytvorte si obraz z vlastnej fotografie či grafiky, ktorá sa bude perfektne vynímať na Vašej stene a oživí tak každý priestor.

Foto obraz na plátne je tá skvelá voľba pre Vaše najlepšie zábery , ktoré nemôžu zostať zabudnuté niekde v albume či v počítači.

Premeňte svoje fotografie na bravúrne obrazy s dokonalou vernosťou farieb vytlačené na maliarske plátno a profesionálne natiahnuté cez okraje na celodrevenný rám , čím vytvárajú v priestore unikátny, nezameniteľný dizajn.

Plátno

Na výrobu fotoobrazov používame kvalitné, lesklé bavlnené plátna.
Plátna sú vodeodolné, oteruodolné a vyznačujú sa vysokým kontrastom a ostrosťou kresby. Taktiež majú vysoký archivačný potenciál. Disponujú excelentnou UV ochranou. Tento materiál je tiež vhodný na reprodukcie umeleckých plátien vytvorených technikou olejomaľby.
 

Rámy

Plátno napíname na kvalitné drevené rámy.
 
Na výber je z dvoch možností.
 
Blindrámy sú z borovicového dreva, ktoré je jedným z najvhodnejších na výrobu rámov nakoľko na rám sú kladené vysoké nároky ako je pevnosť a stálosť.
Napínacie lišty majú špeciálne upravené konce líšt tak, aby bol rohový spoj po zložení rámu pohyblivý, čo umožní aj v neskoršej dobe dopnutie už natiahnutého plátna.
Toto je umožnené pomocou malých klinov, ktoré sú vkladané do rohov rámu. Na uchytenie plátna sa používajú kramličky (spinky).
Na výber vám ponúkame až 26 rôznych veľkostí.
 
Samonapínacie robustné drevené rámy renomovanej nemeckej firmy  Hahnemühle.
Na napínanie a uchytenie plátna sa nepoužívajú žiadne kramličky (spinky) a plátno má zaručenú pevnosť (napnutosť) počas celej doby životnosti.
Sú obzvlášť stabilné a poskytujú hĺbku 3 alebo 4,50 cm.  Hĺbka tyčí sa musí brať do úvahy pri natiahnutí obrazu na rám hrúbky 4,5cm musí byť obraz o 5 cm širší na každej strane ako samotný rám.
Rám dodávame so závesným systémom.
Zvoliť si môžete z 10 veľkostí.

Tlač

Na tlač veľkoformátových fotografií a fotoplátna používame v súčasnosti jednu z najkvalitnejších a najnovších technológií a to tlač cez profesionálnu veľkoformátovú tlačiareň EPSON Stylus PRO 9890 s rozlíšením tlače 2880×1440 DPI. Tlačiareň využíva 9-farebnú technológiu tlače so súpravou atramentov UltraChrome K3, tri hustoty čiernej farby vytvárajú neobyčajný čiernobiely výstup s vysokým kontrastným pomerom, vynikajúcim farebným rozsahom a zdokonaleným vyvážením sivej farby bez zlievania farieb. Špičková technológia pigmentových farieb zaručuje výtlačkom najvyššiu kvalitu a vysokú odolnosť po celé generácie.

Spracovanie okrajov

Bez okrajov

Fotoobraz je bez okrajov fotografie. Okraje fotoobrazu tvorí samotná fotografia, preto je potrebné rátať s orezaním fotografie cca 3 cm z každej strany. To záleží tiež od zvoleného rámu.

Zrkadlenie okrajov

V tomto prípade je okraj obrazu tvorený zrkadlením fotografi, vďaka čomu nedochádza k takzvanému orezu fotografie.

Kompletný prehľad veľkostí a cenník nájdete tu:

Cenník